İSTANBUL KOMEDİ FESTİVALİ

Türkiye’de mizahın trendlerini belirleyen, alternatif ve avangart projelere zemin hazırlayan BKM, Türkiye’nin ilk uluslararası komedi festivali olan “İstanbul Komedi Festivali”nin de yaratıcısıdır.  

Kültür ve sanata dahil evrensel yeni verileri dikkatle izleyen BKM; 2016 yılından itibaren gerçekleştirdiği “İstanbul Komedi Festivali” kapsamında, mizahın ulusal ve uluslararası düzeyde en iyi ve en yeni isimlerini ağırlayarak, İstanbul kent kültürüne yepyeni dinamikler kazandırmayı amaçlıyor. Her yıl değişen ve gelişen takvimiyle "İstanbul Komedi Festivali", Dünya’nın pek çok ülkesinde süregelen uluslararası komedi festivalleri gibi uzun soluklu ve geleneksel bir yapıya zemin hazırlamanın yanı sıra, komedinin her alanını kucaklayan yaratıcı unsurların uluslararası bir platformda oluşmasını ve ilerlemesini hedeflemektedir. 

Türkiye ve dünyadan bir çok ünlü ve genç komedyenin katılımı ile gerçekleşen festival, mizah temalı sergilerden keyifli komedi show’lara, özel konuklarla yapılan panellerden, komedi film gösterimlerine kadar geniş bir etkinlik yelpazesi sunmaktadır.

Her yıl Kasım ayında gerçekleşen "İstanbul Komedi Festivali" bu yıl 2-18 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

BİZİ TAKİP EDİN

BİZDEN HABERDAR OL

İstanbul Komedi Festivali ve BKM projelerine dair tüm gelişmeleri önce sen öğren!